Hyppää pääsisältöön
Tarjouskorisi: » Avaa

Erikoistuotteet

Erikoistuotteet-tuoteryhmä sisältää erilaisia valokaapelitekniikan tuotteita asennus-, mittaus- ja viankorjaustarvikkeista väliaikaisten valokaapelijärjestelmien ja datakeskusten kytkentätarvikkeisiin. Monet tuotteista kuten etumittakuidut ja korjauskaapelipaketit ovat olleet Nestor Cablesin tuotteistossa jo varsin pitkään, mutta ns. erikoistuotteina ne eivät ole kuuluneet mihinkään vakiotuotteiden ryhmään eivätkä näin ole olleet varsinaisesti missään esillä. Aivan uutena tuoteryhmänä erikoistuotteissa ovat nyt mukana MPO-liitintekniikkaan perustuvat datakeskustuotteet MPO-kytkentäkaapeleista liitinmoduuleihin ja kytkentäkehikkoihin.

Erikoistuotevalikoimaa lisätään ja päivitetään vähitellen kesän 2018 aikana.

Korjauskaapelipaketit »

Korjauskaapelipaketit on kehitetty nopeuttamaan maavalokaapeleiden viankorjausta. Paketit sisältävät 50 m maavalokaapelia, joka on molemmista päistään valmiiksi asennettu jatkoskoteloon. Korjauskaapelipaketteja on saatavana yleisimmillä...

MPO-kytkentäkaapelit »

Kaapeleiden kuitumäärät ovat 12, 24, 48 ja 96 kappaletta ja niitä on saatavana OS2-yksimuoto-kuidulla sekä OM3- ja OM4-monimuotokuiduilla. Kaapelit voivat olla sekä kummastakin päästä MPO-liittimiin päätettyinä sekä sellaisia, että niiden toisissa...