Hyppää pääsisältöön
Tarjouskorisi: » Avaa

MPO-kytkentäkaapelit

Kaapeleiden kuitumäärät ovat 12, 24, 48 ja 96 kappaletta ja niitä on saatavana OS2-yksimuoto-kuidulla sekä OM3- ja OM4-monimuotokuiduilla. Kaapelit voivat olla sekä kummastakin päästä MPO-liittimiin päätettyinä sekä sellaisia, että niiden toisissa päissä on LC-duplex -liittimet (LC-D). MPO-liittimet ovat kytkentäkaapeleissa naarasversioita ja niiden polariteetti on vakiotuotteissa B mutta ne ovat saatavana myös A-polariteetilla. Kaapeleiden pituus on aina asiakaskohtainen (A m) ja ne toimitetaan 50 metriin saakka nippuina ja tätä pidemmät pituudet pahvikeloilla.

TuoteNestor-koodiSnro
Kytkentäkaapeli MPO(F)/MPO(F)/12/A OS2 FRMSLV1635-
Kytkentäkaapeli MPO(F)/MPO(F)/12/A OM3 FRMSLV1636-
Kytkentäkaapeli MPO(F)/MPO(F)/12/A OM4 FRMSLV2169-
Kytkentäkaapeli MPO(F)/6xLC-D/12/A OS2 FRMSLV1638-
Kytkentäkaapeli MPO(F)/6xLC-D/12/A OM3 FRMSLV1640-
Kytkentäkaapeli MPO(F)/6xLC-D/12/A OM4 FRMSLV2170-
Kytkentäkaapeli 4xMPO(F)/4xMPO(F)/48/A OS2 FRMSLV2171-
Swipe