Hyppää pääsisältöön
Tarjouskorisi: » Avaa

Huoneistokaapelipaketti NC-105

Lisää tarjouskoriin

Huoneistokaapelointeihin sekä kuitu kotiin -verkkoihin suunnitellut NC-105 -kuiturasiat on mahdollista saada valmiina ja nopeasti asennettavina huoneistokaapelipaketteina, joissa kuiturasioihin on valmiiksi päätetty LC/APC-liittimiin 4-kuituinen ja taivutussietoisilla G.657.A1-kuiduilla varustettu FTMSU -sisä-/ulkokaapeli. Kaapelin vakiopituudet ovat 30 ja 50 m, mutta kaapelin pituus voi olla myös asiakaskohtainen (A m). Huoneistoissa kuiturasioiden kiinnityksissä rasiaa ei tarvitse avata lainkaan, jolloin asennuksessa ei ole pelkoa kuitujen vaurioitumisesta.

NC-105 -huoneistokaapelipaketit on varustettu uusilla sisäläpillä varustetuilla LC-Quad APC -liitinadaptereilla, joissa ei ole lainkaan helposti tippuvia suojatulppia. Adaptereiden sisäläpät estävät pölyn pääsyn liittimiin ja samalla estävät mahdollisen laservalon pääsyn adapterista ulos.

Lisävarusteena huoneistokaapelipaketteihin on saatavana LC/APC-liittimillä varustetut ja 0,5 m pitkät kytkentäkaapelit, joilla kuituyhteydet voi rasioissa silmukoida. Tällöin taloyhtiön kaikki kuitujen päättämistyöt sekä kuituyhteyksien mittaukset voidaan tehdä kätevästi yhden henkilön toimesta talo- ja alijakamoissa.

TuoteNestor-koodiSnro
Huoneistokaapelipkt. NC-105 4xLC/APC FTMSU 30 mLV19507284554
Huoneistokaapelipkt. NC-105 4xLC/APC FTMSU 50 mLV23387284555
Huoneistokaapelipkt. NC-105 4xLC/APC FTMSU A mLV2074-
Kytkentäkaapeli LC-APC/LC-APC/2/0,5 SM DuplexLV2283-
Swipe