Päätepaneeli NC-210

NC-210 on yleiskäyttöinen päätepaneeli sisä- ja ulkokaapeleiden päättämiseen. Päätepaneelissa käytetään LC-Quad -liitinadaptereita ja sen kapasiteetti on 96 kuidulle. Päätepaneelin uudessa versiossa käytetään 24 kuidun jatkossuojapidikkeitä aikaisempien 12-kuituisten pidikkeitten asemasta, mikä helpottaa ja selkeyttää päättämistyötä merkittävästi. Adapterilevyssä ja kannessa on pikalukitus kotelon etupuolella, ja adapterilevyssä on aukotus ja numerointi 24 LC-Q -liitinadapterille. Paneelin edessä on kytkentäkaapeleiden ohjaimet sekä pikakiinnitteinen törmäyssuoja/merkintälista. Kiinnityskulmien asemointia voidaan säätää portaattomasti.

  • Paneelin koko on 430 (19”) x 280 x 44 (1U) mm

  • Materiaali pulverimaalattua alumiinia
  • Väri RAL 7035 (harmaa)

Peruskokoonpano

  • Runko ja kansi
  • Säädettävät kiinnityskulmat
  • Jatkossuojapidikkeet 96 kuidun jatkamiseen
  • Sisäänvienti- ja maadoitustarvikkeet yhdelle kaapelille ja
  • Kiinnitystarvikkeet 19”:n telineeseen

Paneeli on saatavana myös esikalustettuna 96-kuituisena häntäkuitupakettina, joka sisältää LC-Quad -liitinadapterit, värikoodatut häntäkuitusarjat sekä kuitujatkossuojat.

Päätepaneeli NC-210 LC- ja MPO/MTP-liittimille datakeskusympäristöön

Datakeskusympäristöön tarkoitetussa päätepaneelissa NC-210 LC-Q ei ole edessä kytkentäkaapeleiden ohjaimia eikä törmäyssuojaa, mutta siihen on saatavana erikseen NC-2000 -kaapeliohjain, joka kiinnitetään suoraan 19”:n kiinnityskiskoihin. Kaapeliohjain sisältää kytkentäkaapeliohjainten lisäksi pikakiinitteisen törmäyssuojan/merkintälevyn.

  • Paneelin koko on 430 (19”) x 280 x 44 (1U) mm
  • Materiaali pulverimaalattua alumiinia
  • Väri RAL 9005 (musta).
  • Paneelin perusvarustukseen kuuluu jatkossuojapidikkeet 96 kuituliitokselle, kaapelin kiinnitystarvikkeet sekä korimutterit ja ruuvit.

Päätepaneeli NC-210 MPO mahdollistaa kaapelin päättämisen suoraan MPO-liittimiin. Paneelissa on paikat kahdeksalle MPO/MTP-liitinadapterille. Tähän paneeliin on saatavana erikseen MPO/MTP-liitinadapterit sekä 12-kuituiset MPO/MTP-liittimillä varustetut ja 1,5 m pitkät häntäkuitusarjat OS2-, OM3- ja OM4-kuiduilla.

Tuote STK* Nestor-koodi

Päätepaneeli NC-210 LC-Q

7284312 LV1252

NC-210 LC 96xSMT -häntäkuitupkt.

7284559 LV1798

NC-210 LC/APC 96xSMT -häntäkuitupkt.

7284560 LV1956

Päätepaneeli NC-210 LC-Q, musta

- LV1768

Päätepaneeli NC-210 MPO

- LV2211

MPO/MTP-liitinadapteri (musta)

- LV1433

MPO-12-OS2 -häntäkuitusarja

- LV2212

MPO-12-OM3 -häntäkuitusarja

- LV2213

MPO-12-OM4 -häntäkuitusarja

- LV2214

Kaapeliohjain NC-2000,musta

7284474

LV1747

 

*Klikkaamalla sarakkeen numeroa siirryt tuotteen sivulle STK:n Sähkönumerot-palvelussa.